Soul of a Nation Series Premiere

When does "Soul of a Nation" start on ABC? Will Soul of a Nation be a successful show? Who is in the cast? Where to watch trailer & more. In this post, we have summarized everything we know so far about the new ABC series.

What Is Soul of a Nation About?

'Soul of a Nation' presents viewers with a unique window into authentic realities of Black life, and dive deeper into this critical moment of racial reckoning; traveling across the country, unpacking issues critical to Black Americans.

ABC News başkanı Kim Godwin, “Bütün bir yıl boyunca Siyah topluluk etrafındaki etkili ve önemli hikayeleri anlatmaya kendimizi adamış olsak da, ABC News Şubat ayı boyunca Siyah mükemmelliğini selamlamak için özel yayın yapacak” dedi. “Önemli engellerin üstesinden gelen ve daha iyi bir geleceğin yolunu açanları öne çıkarırken, geçmiş ve şimdiki konulara derinlemesine bir bakış atarak tüm programlarda ve platformlarda Siyah kültürü kutlayacak ve onurlandıracağız.”

ABC News’in çığır açan “Soul of a Nation” özel “Screen Queens Rising” ile geri dönüyor ve Hollywood’da tarihsel olarak göz ardı edilen ve değeri bilinmeyen bir grup olan Siyahi aktrislerin son yıllarda eğlence dünyasının en üst kademelerine nasıl yükselmeye başladığını keşfediyor. Amerikan Kültürü. Özel, Hollywood’un Siyah aktrislerinin nasıl güç simsarları haline geldiğini ve ikonik anların ve rollerin bugün onlara yol açtığını inceliyor. “ABC News Live Prime” sunucusu Linsey Davis ve ABC News kıdemli ulusal ilişkiler muhabiri Deborah Roberts tarafından sunulan özel programda Roberts’ın aktris Tessa Thompson ve ABC News’in “GMA3: What You Need to Know” yardımcı sunucusu T.J. Holmes’un oyuncu ve yönetmen Halle Berry ile röportajı. Saatte ayrıca aktrisler Debbie Allen, Jackée Harry, Marla Gibbs ve Regina Hall ile Hollywood’daki Siyah kadınların ilk kilometre taşlarına bakan, zaferleri, engelleri ve yolu aydınlatanları tartışan eğlence muhabirleriyle röportajlar yer alıyor. Özel etkinlik, “The View”un sunucularından Sunny Hostin’in moderatörlüğünü yaptığı, hayranların en sevdiği “In the Kitchen” tartışmasının geri dönüşünü içeriyor. “Soul of a Nation Presents: Screen Queens Rising” 3 Şubat Perşembe günü (8:00-9:00 EST) ABC’de yayınlanacak.

📆 Fall 2022 TV Schedule + Streaming Shows Release Dates Calendar
When does your favorite show come back on? Check it out on our fall 2022 release dates guide.
November 2022 Release Dates are here!

Read More: “Soul of a Nation” Premieres in June

Soul of a Nation Season 1 Release Date

Soul of a Nation Season 1 release date is announced by ABC.
Soul of a Nation Season 1 Premiere Date — ✔️ March 2, 2022
What do you think about this show?
Leave Your Comment! 👋

📆 Midseason 2022-23 TV Schedule
When does your favorite show come back on? Check it out on our Winter 2023 release dates guide.

Show Information

Show Name
Season1
Network
StatusPremiere Date Set
Series Cast
Genre

For even more Soul of a Nation cancellation and renewal news, check out here. You can see all upcoming shows on our Upcoming Shows 2022 page. We also have a very handy "What's New" page where you can see all new tv and streaming shows.